Blog | Kvalitné zateplenie s profesionálmi

Kvalitné zateplenie s profesionálmi

Znížte úniky tepla z vášho domova vďaka kvalitnému zatepleniu fasády

Pri plánovaní stavby či rekonštrukcie už existujúcej budovy je nesmierne dôležité dbať na správny návrh a realizáciu zateplenia fasády. Niet pochýb o tom, že správnou izoláciou objektu zabránime úniku tepla z interiéru. Mohli by sme však diskutovať o kvalite, systéme, hrúbke a rôznych typoch použitých materiálov pri izolácii fasády. Zateplenie vám môže tiež pomôcť ušetriť podstatné množstvo nákladov vynaložených na kúrenie v zime a klimatizáciu v lete.

Tepelné mosty alebo kadiaľ nám unikajú peniaze

Pri väčšine starších domov hovoríme o energetickej neefektívnosti. Vaše účty za energie sú veľmi vysoké a komfort vášho bývania sa časom znižuje. Vznikajú plesne, rosia sa vám okná alebo bojujete s rôznymi inými problémami spojenými s vlhkosťou objektu?

Vďaka modernizácii je však možné dosiahnuť vysoký štandard bývania aj v staršom dome či byte. Náklady na energie ste schopní priblížiť čo najbližšie k nízkoenergetickej stavbe. V tomto momente je však dôležité vedieť identifikovať riziká a problémy, ktorých sa potrebujete zbaviť.

Pre určenie slabostí budovy, ktorú chcete zatepliť, môžeme využiť termovíziu. Na snímkoch z termovízie je jasne vidieť, prostredníctvom ktorých miest uniká z vášho interiéru najviac tepla. Tieto miesta nazývame tepelné mosty.

Tepelné mosty sa najčastejšie nachádzajú v miestach, kde sa spájajú jednotlivé vrstvy stavebnej konštrukcie.

Ide najmä o:

Keď izolovať, tak skutočne dôkladne

Energeticky úsporný dom alebo byt je založený na detailoch. Tepelná izolácia objektu musí tvoriť jednu súvislú vrstvu bez akéhokoľvek prerušenia. Je potrebné zatepliť všetky miesta dôkladne - znížiť tak únik tepla cez tepelné mosty. Nesprávnym prevedením môžete zbytočne prísť o peniaze vďaka zvýšeným nákladom na energiu.

Nikdy nešetrite na kvalitných materiáloch a profesionálne vyhotovenej práci. Ak si na takúto obrovskú rekonštrukciu netrúfate, obráťte sa radšej na profesionálov a zverte váš domov do rúk odborníkov.

0903 753 882 pavolporuban@ppstav.sk mapa stránok

Copyright © 2021 P+P STAV. Všetky prava vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga