Blog | Správny výber obkladov a dlažieb

Správny výber obkladov a dlažieb

Chceli by ste aj vy exkluzívny obklad?

Pri stavbe domu či rekonštrukcii bytu sa každý z vás dostane do bodu, kedy je potrebné vybrať správne obklady a dlažby. V každej predajni vás zavalia množstvom katalógov, v ktorých sa vynímajú nádherné kúpeľne, kuchyne a podlahy. No ako vybrať dlažbu a obklad tak, aby ohúrila a nestratila pritom svoju funkčnosť? Nebojte sa experimentov a nechajte si poradiť.

Vyberte si ten správny obklad a dlažbu pre váš domov

Výber nie je jednoduchý a ovplyvňuje ho množstvo faktorov. Obklady sa líšia farbami, veľkosťou aj prevedením, a preto by ste mali zvoliť pre vašu kúpeľňu ten správny druh. To, čo vidíte v katalógu, sa nemusí vynímať vo vašej maličkej panelákovej kúpeľni. Naopak, veľkoplošné obklady môžu oživiť nádhernú priestrannú plochu kúpeľne v dome.

Pri výberu vzoru či farby tiež myslite na umiestnenie obkladu. Na bielej dlažbe vidieť prach takmer neustále a ak tmavý lesklý obklad po sprchovaní ihneď neutriete, budú sa na ňom skvieť uschnuté kvapky vody. Bledé farby malú kúpeľňu opticky zväčšia, čím sa stane priestrannejšou a sviežou. Nebojte sa však ani tmavých obkladov, ktoré vyzerajú skutočne exkluzívne a moderne.

Pokiaľ si neviete predstaviť, ako by vaša kúpeľňa s vybraným obkladom vyzerala, nechajte si vypracovať vizualizáciu. Budete tak vidieť budúci vzhľad priestoru a dokážete sa jednoduchšie rozhodnúť. Profesionálne vyhotovenie však nechajte radšej na skúsených. Spoľahnite sa na odborné znalosti, ktoré dodajú vášmu interiéru nielen dokonalý, ale i funkčný vzhľad. Vyhnete sa tak zatekaniu, plesniveniu a podobným nepríjemnostiam.

Profesionálne pokladanie obkladov a dlažieb

Nedbajte teda len na vzhľad, ale taktiež na správne položenie obkladov a dlažby. Nesprávne techniky ukladania, neznalosť materiálov či technológie montáže môže spôsobiť, že krásny drahý obklad stratí svoju príťažlivosť vďaka neodbornému vyhotoveniu. Montáž obkladov nie je jednoduchá záležitosť. Ak chcete, aby váš obklad vyzeral profesionálne a zároveň funkčne, obráťte sa radšej na profesionálov.

Skúsenosti odborníkov sa vyplatia a vynaložené financie sa vám vrátia prostredníctvom kvalitne prevedenej práce a krásneho interiéru.

0903 753 882 pavolporuban@ppstav.sk mapa stránok

Copyright © 2021 P+P STAV. Všetky prava vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga