Blog | Strešné okná pre vaše podkrovia

Strešné okná pre vaše podkrovia

Zdravé svetlo pod strechou vášho domova

Vďaka novodobým možnostiam nie je problém vytvoriť z tmavej povaly nádherný obývateľný priestor. Aj tento kúsok obytnej plochy môže pôsobiť príjemne a sviežo. Už sa viac nemusíte obávať, že by ste vo vašom podkroví trpeli nedostatkom denného svetla a čerstvého vzduchu. Pomôžeme vám vybrať vhodné strešné okná značiek Velux a Fakro.

So strešnými oknami šetríte

Dnešná doba neustále tlačí na znižovanie nákladov na spotrebovanú energiu. Na to by ste mali myslieť aj pri stavbe alebo rekonštrukcii podkrovia. Strešné okná Velux a Fakro ponúkajú možnosť finančne úsporných a tiež efektívnych riešení. Presklené plochy prinášajú do vášho domu prirodzené teplo najmä počas zimných mesiacov, čím šetríte výdavky na vykurovanie. Strešné okná Velux a Fakro disponujú najnovším systémom tepelnej izolácie, čím minimalizujú úniky tepla a prinesú vynikajúcu energetickú účinnosť. Izolačné dvojsklo alebo trojsklo je zárukou úspory energie a tiež poskytuje ochranu proti prehrievaniu a hluku.

Vetrať aj so zatvoreným oknom? Všetko je možné

Prší či sneží a vy uvažujete, ako budete vetrať vaše podkrovie? Je veľmi dôležité, aby ste zabezpečili prevetrávanie celého priestoru. Žiadny problém. Vetranie na strešnom okne umožňuje pri akomkoľvek počasí ventilačná klapka, a vy tak môžete vetrať aj pri zatvorenom okne.

Vyberte si správne strešné okná

Pri výbere okien pre vaše podkrovie ste určite uvažovali aj nad vikiermi. Ak však chcete, aby bol priestor pod strechou čo najsvetlejší, siahnite po strešných oknách. Je možné ich nainštalovať prakticky na každý druh strechy. Strešné okna by ste si mali vyberať podľa sklonu. Pre strmé strechy sú vhodné výkyvné okná. Dajú sa otáčať okolo stredového čapu až o 180°. Pri nižšom sklone strechy sa najčastejšie používajú výklopné okná. Otvárajú sa smerom von a neprekážajú v priestore. Všetky výhody oboch typov okien poskytujú výklopno-výkyvné okná. Cenovo sú však najnáročnejšie.

Stanovte si rozpočet

Trh ponúka široké možnosti rôznych druhov strešných okien. Spoločnosti Velux a Fakro sledujú najnovšie trendy a neustále sa prispôsobujú požiadavkam zákazníkov. Ponuka výrobkov je naozaj pestrá a strešné okná si vyberú ľudia s obmedzeným rozpočtom, no i tí najnáročnejší. Okná su vysoko kvalitné a ponúkajú komfortné používanie, prispôsobia sa rozdielnym nárokom a rozpočtom domácností. Ku každému typu strešných okien môže zákazník vybrať z pestrého príslušenstva a rôznych doplnkov. Zo štedrej ponuky si isto vyberie každý.

Montáž strešných okien zverte do rúk odborníkom

Premeňte vaše podkrovie vďaka moderným strešným oknám na ekonomický atraktívny obytný či pracovný priestor. No nikdy nepodceňujte montáž strešných okien. Ak nemáte požadované technické zručnosti, uprednostnite inštaláciu profesionálnou firmou a vyškolenými odborníkmi. Obráťte sa na nás a na dlhoročné skúsenosti. Množstvo spokojných zákazníkov je zrkadlom kvalitne odvedenej práce.

0903 753 882 pavolporuban@ppstav.sk mapa stránok

Copyright © 2021 P+P STAV. Všetky prava vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga